Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą dla grup zorganizowanych

Przyjmujemy wycieczki przez cały rok. Konieczna jest wcześniejsza rezerwacja terminu.

W ofercie znajdziecie wycieczki:

Zimowa

Wielkanocna

 Klasyczna letnia

Bożonarodzeniowa

Mocno rodzinna

 

Czas trwania

3 godziny


Ceny

Dziecko 30 zł - 37 zł

Rodzic 20 zł

Opiekunowie bez opłat (1 opiekun na 15 dzieci SP, 1 opiekun na 10 dzieci w przypadku przedszkola)

Cena biletu za dziecko zależy od rodzaju wycieczki oraz wybranych atrakcji dodatkowych. Opłata za rodzica jest jednakowa.


Zakres wiekowy

Minimalny wiek dzieci uczestniczących w wycieczce to 3 lata. Maksymalny wiek uczestników praktycznie nie istnieje. Przyjmujemy również grupy o zróżnicowanej strukturze wiekowej, grupy specjalne oraz grupy seniorów.


Wielkość grupy

Minimalna wielkość grupy to 20 dzieci (30 dzieci dla wycieczki Bożonarodzeniowej).

Optymalna wielkość grupy to około 50 dzieci.

Maksymalna wielkość grupy to nawet 120 dzieci (wiosna, lato) i 70 (jesień, zima).


Harmonogram pobytu

(wspólny dla wszystkich wycieczek)

- Przyjazd grupy, przywitanie się i krótka przerwa na toaletę

- Zwiedzanie Arendel z przewodnikiem, odwiedziny wszystkich zagród ze zwierzętami

- Czas wolny, przerwa na herbatkę, toaletę czy ewentualne drugie śniadanie, słodycze (zabrane przez dzieci)

- Realizacja atrakcji (związanych z wybraną tematyką wycieczki)

- Poczęstunek porcją ogniskową

- Wyjazd grupy


Wycieczka zimowa (35 zł)

Polecana dla dzieci w wieku szkolnym. Główną atrakcją jest quiz terenowy o tematyce zimowej. Dotyczy tematyki związanej z Arendel, naszymi zwierzętami, Skandynawią oraz zimowymi zwyczajami norwegów. Quiz realizowany jest w następujący sposób. Cała grupa dzielona jest w kilkuosobowe mniejsze grupy, do której przypisany jest jeden opiekun. Każda z podgrup otrzymuje kwestionariusz z pytaniami.  Informacje, które niezbędne są do bezbłędnego uzupełnienia quizu przekazuje przewodnik podczas zwiedzania oraz zawarte są na tablicach informacyjnych w centrum Arendel. Ta grupa, która udzieli najwięcej poprawnych odpowiedzi otrzymuje drobne nagrody. Quiz terenowy uczy czytania ze zrozumieniem i pracy w grupie.

W trakcie wycieczki znajduje się czas na kilka wspólnych zabaw z animatorkami.


Wycieczka wielkanocna (35 zł)

W cenie wycieczki zawarte są słodycze, które dzieci znajdują podczas zwiedzania Arendel. Ponadto organizujemy krótką pogadankę z dziećmi porównującą polskie zwyczaje z norweskimi. Unikamy zagadnień ściśle związanych z religią.

Podczas wycieczki Wielkanocnej również jest czas na wspólne zabawy.


Wycieczka klasyczna letnia (30 zł)

Często wybierany rodzaj wycieczki. Polecany na czas wiosny, lata i jesieni. Podczas tych wycieczek kładziemy nacisk na zabawy i aktywności na zewnątrz. Dzieci mają również czas wolny, który mogą wykorzystać na zabawę na placu zabaw czy też naszej dużej wydmie piaskowej.

Organizatorzy mają możliwość modyfikacji wycieczki poprzez wybór dodatkowych atrakcji, które są dodatkowo płatne (cena za dziecko). Atrakcje są wybierane dla wszystkich dzieci obecnych na wycieczce.

- strzelanie z łuku (2 zł)

Polecane dla dzieci w wieku szkolnym.

- pielęgnacja kuca (3 zł)

Odpowiednie zarówno dla dzieci w wieku przedszkolnym jak i szkolnym. Warsztaty umożliwiają bliższy kontakt ze zwierzakiem niż tylko „przez płot”, uczą opieki nad nim i uświadamiają, że zwierzę to nie zabawka. 

- warsztaty sensoryczne (4 zł)

Mają charakter naukowy. Dzieci w mniejszych grupkach tworzą „ciecz nienutonowską” czy też odgadują quiz sensoryczny tj. odgadują co znajduje się w kolorowych balonikach.    

- pierwsza pomoc (2 zł)

Kurs pierwszej pomocy z przymrużeniem oka. Luźne i nieoficjalne warsztaty podczas, których zamiast fantoma używamy dużej maskotki.

- quiz terenowy (5 zł)

Cała grupa dzielona jest w kilkuosobowe mniejsze grupy, do której przypisany jest jeden opiekun. Każda z podgrup otrzymuje kwestionariusz z pytaniami.  Informacje, które niezbędne są do bezbłędnego uzupełnienia quizu przekazuje przewodnik podczas zwiedzania oraz zawarte są na tablicach informacyjnych w centrum Arendel. Ta grupa, która udzieli najwięcej poprawnych odpowiedzi otrzymuje drobne nagrody. Quiz terenowy uczy czytania ze zrozumieniem i pracy w grupie. Tematyka dotyczy Arendel, naszych zwierząt oraz Norwegii.


Wycieczka Bożonarodzeniowa (37 zł)

Wycieczka ciesząca się największym zainteresowaniem. Zapisy ruszają dopiero od 1 września.

Bazą grupy jest przystrojona Stodoła, w której odbywa się większość programu wycieczki. Cały zespół Arendel przebrany jest za elfy, które organizują warsztaty plastyczne czy wspólne zabawy z dziećmi. Największą atrakcją jest jednak wizyta świętego Mikołaja i pani Mikołajowej. 


Wycieczka Mocno rodzinna (35 zł)

Klasyczna wycieczka do Arendel wzbogacona o quiz terenowy przygotowany w taki sposób, aby dzieci wspólnie z rodzicami mogły go rozwiązać. Rodzaj wycieczki odpowiedni dla grup, które jeżdżą z rodzicami. Najchętniej wybierany w okolicach dnia mamy.


 

 

 

Rezerwacji terminu można dokonać telefonicznie lub mailowo.