Całoroczne domki drewniane ulokowane w lesie. Domki wyposażone są w aneksy kuchenne, ogrzewanie i łazienki z prysznicem. Oprócz swoich najpotrzebniejszych rzeczy nic nie trzeba zabierać. W naszych chatkach goście znajdą kompletny zestaw akcesoriów kuchennych, łazienkowych oraz czystą pościel i ręczniki.
okolica

Dostępność i ceny

Domki

Oferujemy noclegi w charakterystycznych dla Skandynawii domkach hytte. Są niewielkie, przytulne, drewniane, ukryte w lesie. 

Aktualnie posiadamy 5 domków, które rozsialiśmy na 5 hektarowym terenie w taki sposób, aby każdy dawał prywatność i spokój.

czerwony Å i niebieski Lyngdal

Są to pierwsze i najmniejsze nasze domki. Powstawały niemalże jednocześnie i różnią się przede wszystkim kolorystyką ;) Znajdują się w najgłębszych rejonach Arendel w pobliżu zagród kucy szetlandzkich i reniferów. 

Pojemność 2 osoby           Powierzchnia 20 m2 + 8m2 taras

szary Jotunheim 

Inspirowany surowością norweskiego parku narodowego Jotunheim. Swoje nietypowe kolory zawdzięcza... małej szarej szopie, która była jedyną budowlą znalezioną przez nas na tym wielkim pustkowiu podczas wędrówki przez park.

Pojemność 4 osoby            Powierzchnia 35 m2 + 9 m2 taras

 czerwony Nordkapp-post

Powstał na wzór starego norweskiego urzędu pocztowego z okręgu Finnmark. Przez ten mały kawałek historii i tradycyjne wykończenie ścian jest to chyba nasz najbardziej skandynawski domek. Jako jedyny umożliwia dojazd samochodem pod drzwi co znacznie ułatwia rozpakowanie bagaży, ale i pozwoliło nam na zbudowanie tarasu domku na starym samochodzie pocztowym.

Pojemność 6 osób              Powierzchnia 35 m2 + taras na samochodzie

 czarny Lillehammer

Znajduje się na górce, w lesie, za wydmą i tak blisko zagrody reniferów, że bliżej się już nie da. Dotarcie do niego nie jest najprostsze, ale właśnie o to chodziło.

Pojemność 4 osoby             Powierzchnia 35m2

 Wszystkie nasze domki są całoroczne i ogrzewane. Mają łazienki z prysznicem i wyposażony aneks kuchenny.

Domki Arendel polecamy szczególnie dla rodzin z dziećmi, par oraz grup znajomych.

 W domkach nie ma Internetu, a dobrego zasięgu GSM nie gwarantujemy ;) Internet dostępny jest w Stodole w centrum Arendel.

Akceptujemy pobyt ze zwierzakami domowymi. Nie wiąże się to z dodatkowymi opłatami.

Regulamin jaki stosujemy jest bardzo prosty tj. „zostaw miejsce takim jakie je zastałeś”.

Doba hotelowa trwa u nas od godziny 16 do godziny 12 dnia następnego.

Większość udogodnień dostępnych na terenie jest bezpłatna np. bilard, wędzarnia, plac zabaw czy wiata ogniskowa. Wyjątki to kąpiel w bali, sauna czy rowery.

Minimalny czas trwania pobytu to 2 noce. 

Nie mamy sztywnego cennika za noc czy za osobę. Na cenę mają wpływ rodzaj domku, ilość osób, konkretny termin w roku oraz długość pobytu. Im dłuższy pobyt tym tańsza opłata za noc. Dostępność oraz ceny można sprawdzać na stronie w zakładce Rezerwacja-online

W razie jakichkolwiek problemów z obsługą systemu rezerwacyjnego prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny. Pomożemy, doradzimy. 

 

Stodoła

Drewniana stodoła znajdująca się w centrum Arendel to miejsce do wspólnego spędzania czasu. Na przytulnej antresoli znajduje się telewizor, kącik dla dzieci, kącik z książkami i stół bilardowy. 

Okolica
 

Zabytki

W okolicach Arendel zlokalizowanych jest wiele wspaniałych zabytków. Na uwagę zasługuje przede wszystkim Opactwo cystersów w Lądzie – zabytkowy zespół klasztorny, który został wpisany na listę pomników historii. Innym ciekawym miejscem późnobarokowy pałac biskupów poznańskich w Ciążeniu

Natura

Niezwykłą atrakcją dla miłośników natury jest Nadwarciański Park Krajobrazowy. Samo Arendel jest natomiast ulokowane na terenach Puszczy Pyzdrskiej. Szerokie połacie lasów to idealne miejsce dla grzybiarzy i poszukiwaczy śladów zwierząt.

Aktywnie

Dla aktywnych polecamy w szczególności piesze szlaki turystyczne oraz ścieżki rowerowe. Nadwarciański Szlak Rowerowy prawie na całej długości biegnie nadwarciańskimi wałami i łęgami. Dolinę środkową Warty można podziwiać również z kajaka.Dla rodzin z dziećmi ciekawym miejscem może okazać się Centrum rozrywki Kropka w Koninie.

Mapa okolicy/media/public/projects/arendel/upload/text/35/3/3/42403/42403.pdf