1. Czym jest Arendel?

Wioska norweska Arendel to agroturystyka w stylu skandynawskim. Oferujemy wynajem całorocznych domków inspirowanych norweskimi „hytte”. Domki rozsiane są na 5 hektarowym leśnym terenie. Cały obiekt został od podstaw zbudowany w taki sposób, aby przypominał małą skandynawską wioskę. Na gości czeka kilka udogodnień między innymi takich jak palenisko grillowe, balia, sauna, wędzarnia, plac zabaw czy wielka stodoła, w której nasi goście spotykają się i korzystają z bilardu, TV czy małej biblioteczki. Atrakcją są również nasze zwierzęta. Mamy kuce fiordzkie, kuce szetlandzkie, renifery oraz kozy i kury.  


2. Skąd taki pomysł?

Pomysł na stworzenie mini wioski skandynawskiej rodził się bardzo powoli podczas kilku naszych podróży po całej Skandynawii. Dopiero po zjeżdżeniu większości jej zakątków, kompletnym zauroczeniu Norwegią, rozważeniu emigracji i uporządkowaniu myśli postanowiliśmy przenieść kawałek Norwegii do Polski. 


3. Czy Arendel można zwiedzać?

Choć dla wielu nasz obiekt jest ciekawym miejscem, zwiedzanie nie jest możliwe. Usługa ta została na stałe wyłączona we wrześniu 2019. 

Podstawową funkcją Arendel zawsze był i będzie wynajem domków. Rozwój właśnie w tym kierunku oraz zapewnienie naszym gościom ciszy i spokoju jest dla nas najważniejsze.   


4.  Nasze domki - informacje praktyczne

Domki Arendel polecamy szczególnie dla rodzin z dziećmi, par oraz grup znajomych. W ofercie znajdziecie mniejsze domki Lyngdal i Å oraz większe Jotunheim, Lillehammer i Nordkapp-post. Każdy jest inny, ale wszystkie są całoroczne, ogrzewane, posiadają aneks kuchenny wraz z wyposażeniem oraz łazienkę. Dla przyjeżdżających czeka świeży komplet pościeli oraz czyste ręczniki. W samych domkach nie ma Internetu, a dobrego zasięgu GSM nie gwarantujemy. Stabilny Internet jest dostępny w Stodole w centrum Arendel. Akceptujemy pobyt ze zwierzakami domowymi. Nie wiąże się to z dodatkowymi opłatami.  Istnieje możliwość wykupienia śniadań, które dostarczamy do domków. Robimy co się da, aby pojawiały się na nich lokalne produkty takie jak jajka prosto od kur, mleko od naszych kóz czy warzywa z ogrodu. Śniadania należy zamówić podczas rezerwacji on-line. Pozostałej gastronomii nie oferujemy. Regulamin jaki stosujemy jest bardzo prosty tj. „zostaw miejsce takim jakie je zastałeś”. Doba hotelowa trwa u nas od godziny 16 do godziny 12 dnia następnego. Większość udogodnień dostępnych na terenie jest bezpłatna. Wyjątkiem jest kąpiel w bali (Szczegóły dotyczące tej usługi znajdziecie tutaj.), sauna oraz wynajem rowerów. Dodatki te można wybrać podczas dokonywania rezerwacji. 


5. Rezerwacja pobytu

Dostępność domków oraz ceny pobytu można sprawdzić w naszym panelu rezerwacyjnym. Z jego pomocą można samodzielnie dokonać rezerwacji. W razie kłopotów służymy pomocą. Warunkiem potwierdzenia rezerwacji jest wykonanie bezzwrotnej przedpłaty w wysokości 30%. Resztę kwoty można zapłacić na miejscu gotówką lub kartą.